Blog Picture
Göcek Tekne Kara Bakımı

Göcek kara bakımı! Teknende farkını hissedin


Göcek tekne kara bakımı, bir bütün olarak, aslında otomobil bakımına büyük oranda benzemektedir. Tekne sahiplerinin profesyonellerine bıraktığı Göcek tekne bakım aşamaları aşağıdaki maddeleri içerir:


1) Tekne motoru

2) Tekne gövdesi (alt ve üst kısım)

3) Elektrik aksamları

4) Sıhhı tesisat ve HVAC sistemleri

5) Hareketli parçalar (Menteşe, palet, fermuar vs.)

6) Tuval ve döşeme kısımları


Onlarca yıl önce bu liste çok daha uzun olurdu, çünkü ahşap tekne bakım ipuçları listesi sayfalarca uzayıp giderdi. Neyse ki, modern fiberglas tekne bakımı ve alüminyum tekne bakımı eskiye kıyasla çok daha kolay aşamalardan oluşuyor. 


GÖCEK TEKNE KARA BAKIMI ÖNCESİNDE TEKNENİZ İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ?


En temel bakım görevleri, eşyaları temiz tutmak ve uygun olduğunda iyi yağlanmış halde tutmaktır. Bu adımların bir tekne üzerinde büyük etkisi vardır. Örneğin fiberglas jel kaplama, düzenli olarak yıkayıp cilalamazsanız oksitlenecek ve kireçli hale gelecektir. Bu nedenle, herhangi bir fiberglas teknede temel bir tekne gövdesi bakım işi, yıkama ve cilalamadır.  Tuval ve döşeme üzerine oturan kir, küf ve küfün yapışmasına ve büyümesine izin verir, bu nedenle düzenli temizlik çok önemlidir. tekne bakımıKirli bir sintineye sahip olmak, sızan yakıt veya sıvıları tespit edemeyeceğiniz ve sintine pompalarının tıkanmasına neden olabileceği anlamına gelir. 


Eğer teknenizin temel bakımını çeşitli nedenlerle yapamıyorsanız böyle zamanlarda teknende.com ile irtibata geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.


Suda geçen bir günün ardından, tekneyi temizlemek ve gerektiğinde parçaları yağlamak dışında endişelenmeniz gereken pek bir bakım işi yoktur. Ancak önemli bir görev, tuzlu suda yüzdükten sonra motorunuzu yıkamaktır.  Nasıl yapıldığını öğrenmek için sitemizde ilgili blog yazısını takip edebilirsiniz. 


Her yolculuktan sonra yapılması gereken diğer bir bakım işi, tüm tekne sistemlerinin basit bir görsel incelemesini yapmaktır. Yanlış bir şey tespit ederseniz, sorunu kendiniz çözmeye veya tekneyi tamire götürmeye karar verebilirsiniz. Teknende.com, tamir aşamalarında size çözüm ortağı olmaktadır.


TEKNENİZİ GÖCEK TEKNE KARA BAKIMI YAPMAYA GETİRMEK


Çoğu tekneci, motor yağının değiştirilmesi, bağlantı parçalarının yağlanması ve gövde tabanının boyanması gibi yıllık tekne bakım ve bakım işlerini profesyonellere bırakır. Tekne römorku bakımı da genellikle profesyonellere bırakılır. Tekneniz için profesyonel hizmet hakkında daha fazla bilgi için ilgili alanlara geçiş yapın. 


GÖCEK TEKNE KARA BAKIM MALİYETİ NE KADAR?


Bugün satılan neredeyse tüm deniz taşıtlarının nispeten az bakım gerektiren tekneler olduğunu söyleyebiliriz.


Genel bir kural olarak, teknenizi yıkamak ve motoru yıkamak dışında parmağınızı kaldırmak istemeseniz bile, yıllık tekne bakım maliyetleri nadiren tekne maliyetinin yüzde 10'unu aşmaktadır. Ve göcek tekne kara bakımı yapılırken parçaların değiştirilmesi gerekmediği ilk yıllarda, tekne kara bakım maliyeti çok daha azdır. Ortalama tekne bakım maliyetleri, elbette, satın aldığınız teknenin tipine ve boyutuna, ne sıklıkta ve ne kadar sert kullandığınıza bağlı olarak değişecektir. 


Tekne kara bakım maliyeti için net bir rakam almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


TEKNE GÖCEK SERVİS VE ONARIM MALİYETİ NE KADAR?


Servis sağlayıcınız, tekne kara bakımının ciddi olduğu durumlarda, faturaları biraz kabartmaktadır. Öte yandan, teknenizin serviste bakıma girmesi için ciddi bir zaman planlaması gerekmektedir zira servisiniz yoğunluk nedeniyle bakımlarınızı zaman zaman aksatır. 


Bu tür bakım işlerini profesyonellere bırakmaya karar verdiyseniz, “yakınımda profesyonel tekne bakımını nereden alabilirim?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Size güzel haberi vermemiz gerekirse, teknende.com farkıyla göcek tekne kara bakımı için başka bir firma arayışına girmeniz gerekmiyor. Çünkü firmamız, bünyesinde çalışan profesyonel kişiler sayesinde tek tuşla tekne kara bakımı için harekete geçiyor ve sizin gerçek bir tekne tatili yaşamanıza yardımcı oluyor.2022-04-04 02:43:19
Diğer Blog Yazılarımız
Tertemiz bir tekne için en iyi tekne temizlik malzemeleri
2022-04-17 13:50:46
Göcek Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:43:19
Antalya Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:41:21
Bodrum Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:35:37
İstanbul Tekne Kara Bakımı
2022-03-31 11:29:42
Neden Teak Ağacı?
2022-03-23 12:32:55
Tekne Motoru Çalışmıyor?
2022-03-23 12:31:34
Teknenizi Yaza Hazırlayın
2022-03-19 20:09:28
Acil Yardım