Blog Picture
Antalya Tekne Kara Bakımı


Antalya tekne kara bakımı için eksiksiz bir rehber! 


Antalya tekne kara bakımı konusuna geçmeden önce tekne hobisini ve tekne bakımının temel inceliklerini ele alalım.


Tekne, dünya çapında milyonlarca insanın keyif aldığı bir eğlence hobisidir. Balık tutma, rekabetçi yarış, su kayağı ve çok çeşitli aktiviteleri kapsar.  Tekne sahipliğinin önemli bir parçası Antalya tekne kara bakım sürecini içerir. Tekne bakımı, bir tekneyi mümkün olan en iyi durumda tutmak, sahipleri ve yolcuları için güvenli ve eğlenceli bir sürüş sağlamak için gereklidir. Bu tür şeylerle ilgilenmek için bir servis kiralamak mümkün olsa da, bazen sahiplerin bunu kendilerinin yapması daha ucuza gelebilir.


ANTALYA TEKNE TEMİZLİĞİ


Antalya tekne kara demizliği kapsamak için tekneyi temizlemek çekici görünmesini sağlamak için gereklidir ve ayrıca yerli olmayan türlerin yayılmasını önlemek gibi başka nedenlerle de oldukça önemlidir. Mümkünse, enkazın suya girmesini ve potansiyel olarak suyu kirletmesini önlemek için tekne temizliği kuru arazide yapılmalıdır. 


Suda temizlik yaparken, biyolojik olarak parçalanabilen deterjanlar gibi çevre açısından güvenli ürünler tercih edilir.


Mümkünse boraks, kabartma tozu ve sirke içeren ürünler kullanın ve amonyak, çamaşır suyu ve kül suyu gibi toksik maddeler içeren ürünlerden kaçının. Özellikle tuzlu su alanlarında tekne gezintisinden sonra aşındırıcı tuzun uzaklaştırılması için teknenin ve motorun yan taraflarının tatlı su ile durulanması gerekecektir.  Bir motorun parçalarını temizlemek söz konusu olduğunda, kimyasal ihtiyacını azaltmak için önce bir tel fırça kullanın. 


Olta takımlarının, motor desteklerinin, tekne römorklarının, deniz süzgeçlerinin, soğutma sistemlerinin ve teknenin açıkta kalabilecek diğer bölümlerinin iyice temizlenmesini içerir.


ANTALYA KIŞ DEPOLAMA


Bir tekne veya yat, kullanım sırasında önemli ölçüde aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilir, ancak özellikle kış aylarında uzun süre hareketsiz kalmak da aynı derecede sert olabilir. 


Soğuk aylar için mevsimlik depolama veya kışlama zamanı geldiğinde, tekne sahiplerinin teknelerini yeniden kullanıma sunduklarında ihtiyaç duyacakları hazırlık miktarını en aza indirecek adımlar atabilir.


Uygun temizlik ve motor bakımı, atılması gereken ilk adımlardır.


Ayrıca, çatlama hortumlarını kontrol edin ve değiştirin, buji deliklerini yağla yağlayın ve hat içi yakıt filtrelerini değiştirin.  Ayrıca, su yoğuşması riskini azaltmak için araç sahipleri yakıt depolarını en az yüzde 90 oranında doldurmalı, ardından bakteri bulaşmasını önlemek için yakıta anti-bakteriyel dengeleyici maddeler eklemelidir. 


Akünün bağlantısını kesin ve dondurucu soğuğu olmayan havalandırılmış, serin bir yerde saklayın. Toz birikimini azaltmak için tekneyi bir muşamba ile örtün ve tüm yiyecekleri, halıları ve tüm elektronik ekipmanları çıkarın.


Pervane ve şaftta hasar kontrolü yapın, pervaneyi ve şaftı temizleyin ve mile gres sürün.


ANTALYA TEKNE KARA BAKIMI MOTOR AŞAMASI


eknenin mümkün olan en iyi durumda çalışmasını sağlamak için uygun tekne motoru bakımı gereklidir. Motorun bakımını yapmak için, tekne motorunun bujilerini kontrol edip temizleyin ve arızalı veya arızalı olanları değiştirin. Yeterli olduğundan emin olmak için motor yağ seviyesini kontrol edin. Yağ 100 saat sonra değiştirilmeli ve filtre her üç ayda bir değiştirilmelidir.


Pilin şarjını ve terminallerini kontrol edin ve birikmişlerse temizleyip yağlayın. Gerektiğinde, paslanmayı önlemek için motorun elektrikli bileşenlerine çok amaçlı bir yağ püskürtün. Pervane ve motor kayışlarında aşırı aşınma belirtileri olup olmadığına bakın ve gerektiğinde değiştirin. Tekne gezisinin sonunda, tekne sahipleri motoru sudan çıkarmalı ve yıkamak için tatlı su kullanmalıdır.


Yakıt hortumlarını kontrol edin ve hasarlı görünüyorlarsa değiştirin.Bahamalar'da yat kiralama, daha sık motor bakımı gereklidir, çünkü ısı ve nem elektrikli bileşenlere zarar verebilir ve daha hızlı korozyona neden olabilir. 


ANTALYA TEKNE BAKIMI PROGRAMLARI


Bir kişinin teknesinin zamanında ve uygun bakımı söz konusu olduğunda, bakım programları ve kontrol listeleri önemlidir. Programlar, bakımın altı aylık, aylık, yıllık ve mevsimlik ihtiyaçlara göre yapılmasını sağlayabilir.


Tarifeler kolay erişilebilir bir yerde tutulmalı ve sadakatle takip edilmelidir. Kontrol listeleri, denizciler için çeşitli şekillerde çok değerlidir. Bakım açısından, bir kontrol listesi, hiçbir tedavi veya görevin yapılmadan bırakılmamasını sağlamanın akıllı bir yoludur. Tekneyi sudan çıkarırken de kontrol listeleri önemlidir.


Çizelgelerde olduğu gibi, kontrol listeleri yalnızca kullanıma sunuldukları takdirde faydalıdır. En yüksek başarı için, listeye başvurmaya ve tamamlandıkça öğeleri kontrol etmeye özen gösterilmelidir. Doğru kullanımla, hem kontrol listeleri hem de çizelgeler kişinin teknesini iyi çalışır durumda tutmasına yardımcı olacaktır.


Antalya tekne kara bakımı için teknende.com ile iletişime geçebilirsiniz.

2022-04-04 02:41:21
Diğer Blog Yazılarımız
Tertemiz bir tekne için en iyi tekne temizlik malzemeleri
2022-04-17 13:50:46
Göcek Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:43:19
Antalya Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:41:21
Bodrum Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:35:37
İstanbul Tekne Kara Bakımı
2022-03-31 11:29:42
Neden Teak Ağacı?
2022-03-23 12:32:55
Tekne Motoru Çalışmıyor?
2022-03-23 12:31:34
Teknenizi Yaza Hazırlayın
2022-03-19 20:09:28
Acil Yardım