Blog Picture
Bodrum Tekne Kara Bakımı

Bodrum tekne bakımı nasıl olur? Teknenizin ilk günkü görüntüsünü koruyun


Bodrum tekne kara bakımı hizmetinden önce bir düşünün; vahşi hayvanlar kış uykusundan çıktıktan sonra doğrudan avlanmaya mı başlarlar? Hayır... Önce mağaradan çıkar ve uzun uzun esnerler. Kış uykusundan uyanmayı beklerler. Tekneler için de durum farklı değildir. 


Kabul edelim, kimse kirli ve arızalı bir tekne gövdesini sevmez, değil mi?


Teknenizin altını temizlemeyi ihmal ederseniz, büyük olasılıkla altında yaşayan bir ekosistem veya deniz canlıları ile karşılaşacaksınız. Böylece Bodrum tekne kara bakımı şeklinde bir arayışa girersiniz. 


Gövde temizleme faaliyetlerinde yeniyseniz, düzenli bir tekne bakım ve temizleme programı benimsemeniz önemlidir, gövde bu temizliğin büyük bir parçası olmalıdır.


Burada bir uyarı yapmakta fayda var; profestonel Bodrum tekne kara bakımı almak istemez ve bu işi kendiniz yaomak isterseniz bu işin tehlikelerinin farkında olmalısınız.


BODRUM TEKNE KARA BAKIMI NASIL YAPILIR?


Teknenin boyutu, deniz zararlılarını ve genel deniz zorluklarını ortadan kaldırmak için hangi yöntemi seçeceğinizi belirleyecektir, bu yüzden bu yöntemlere bir göz atalım.


BODRUM TEKNE TEMİZLEME NASIL OLUR?


Teknelerin temizlenmesi sıkıcı olmak zorunda değildir ve her zaman pahalı tekne temizleme dalgıçları kiralamanız gerekmez. Çünkü teknende.com Bodrum tekne kara bakımı temizliğinde size yardımcı olmaktadır.


Deniz suyunda kir birikmesi, eko sistem, midye, deniz yosunu ve aklınıza gelebilecek her şey tekneniz üzerinde oldukça olumsuz etkiler yaratabilir. Öncelikle bu zararlı mikroorganizmaların temizlenmesi gerekmektedir. Teknende personeli, alanında uzman personel kadrosundan oluştuğu için tekne gövdenizdeki tüm zararlı organizmaları bilimsel metotlarla temizlemektedir. 


Gövdeyi temizlemek, bakımını yapmak veya boyamak için kullandığınız bazı kimyasallar, sudaki hayvan ve bitki yaşamı için toksik olan sert kimyasallarla dolu olabilir. Bu nedenle teknenizin dibini asla sudayken temizlemeyin. Bunun yerine, kimyasalların suyla temas etmemesi için tekneyi yükleme iskelesinden yeterince uzağa çekin. Teknende personeli bu konuda uzmanlaşmıştır. Bu nedenle sizin uyarmanıza gerek olmadan uygun tekne kara bakımı koşullarını ayarlar. 


Ek olarak, personelimiz çevre açısından güvenli temizlik ve bakım kimyasalları seçmeye çalışır. Bu şekilde Bodrum tekne kara bakımı yapılırken doğaya hiçbir zararımız olmaz.


BODRUM TEKNE KARA BAKIMI UZMANLARI


Çoğu tekneci, motor yağının değiştirilmesi, bağlantı parçalarının yağlanması ve gövde tabanının boyanması gibi yıllık tekne bakım ve bakım işlerini profesyonellere bırakır. Profesyoneller, herhangi bir tekne gövdesi bakımı veya temizleme işinin üstesinden gelmek için gerekli deneyim, beceri ve donanıma sahiptir. 


Herhangi bir tekne uzmanı tanımıyor musunuz? Endişelenmeyin. Teknende size çözüm ortağı olmaktadır.


BODRUM TEKNE KARA BAKIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Tatlı su marinalarında gizli fakat ciddi bir tehlike elektrik çarpmasıdır. Tatlı su insan vücudundan çok daha az iletken olduğundan, sudaki herhangi bir başıboş akım sizi kısa yoldan kesecek, kasları felç edecek ve hızlı boğulmaya neden olacaktır. 


Teknende personeli temel iş güvenliği ve iş eğitimi sertifikasına sahiptir. Bu nedenle teknenizin bakımı yapılırken, işçi sağlığı açısından herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmayacaksınız. 


TEKNE BAKIMININ ÖNEMİ


Tekne sahibi olmak, araba sahibi olmak gibidir. Birçok yönden, ikisi aynı türden bir zevk sağlayabilir. Ancak aynı zamanda, düzgün çalışması için her ikisinin de bakıma ihtiyacı vardır. Temel tekne bakımını ne kadar uzun süre bırakırsanız, sorun yaşama olasılığınız o kadar artar.  Tekne bakım maliyetleri çok pahalı olmak zorunda değildir. Ancak bir şeyleri bırakırsanız, tekne bakım maliyetleri yükselebilir. Aslında, tekne bakımını göz ardı etmek, uzun vadede bakım maliyetlerini artırmak demektir. Tekne sahipliğinin bir parçası, Bodrum tekne bakıma ayak uydurduğunuzdan emin olmaktır.


TEKNE TEMİZLİĞİNİN ÖNEMİ


Birçok tekne sahibi, fiberglas tekne bakımı için temizliğin ne kadar önemli olduğunun farkında değildir. Temiz bir tekne, kelimenin tam anlamıyla kirli bir tekneden daha uzun süre dayanır. Tekne temizliği teknenin sadece güzel görünmesini sağlamaktan daha fazlasıdır. Fiberglas gövde üzerindeki jel kaplamanın temiz tutulması gerekir. Kirli ve yağlı kalırsa oksitlenebilir. Bu onu kireçli, mumlu ve çirkin hale getirecektir. Böylece tekne zaman içerisinde zayıflayacaktır.

2022-04-04 02:35:37
Diğer Blog Yazılarımız
Tertemiz bir tekne için en iyi tekne temizlik malzemeleri
2022-04-17 13:50:46
Göcek Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:43:19
Antalya Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:41:21
Bodrum Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:35:37
İstanbul Tekne Kara Bakımı
2022-03-31 11:29:42
Neden Teak Ağacı?
2022-03-23 12:32:55
Tekne Motoru Çalışmıyor?
2022-03-23 12:31:34
Teknenizi Yaza Hazırlayın
2022-03-19 20:09:28
Acil Yardım