Blog Picture
İstanbul Tekne Kara Bakımı

İstanbul'da tekne kara bakımı nasıl yapılır! Çözüm ortağınız teknende.com


İstanbul tekne kara bakımı için teknende.com sizin çözüm ortağınız olmaktadır. Bir açık deniz platformunda kullanım için doğru ürünlerin seçimi hayati önem taşımaktadır - bu, yalnızca başlangıç ​​tasarım ve planlama aşamalarında değil, platformun ömrü boyunca bir öncelik olarak kalmalıdır. Aksi takdirde, arıza ve aksama süresi riski önemli olabilir. 


Doğru tekne kara bakımı teknikleri uygulandığında tekneniz, uzun yıllar boyunca yüksek performans gösterecek ve yıllar geçse de görüntüsünden hiçbir şey kaybetmeyecektir.


Tekne teknik ve fiziki aksamları, denizde aşındırıcı etmenlere direnirken ve en şiddetli hava koşullarında bile çalışırken aynı zamanda tekne kullanımının her aşamalarında işler vaziyette olmalıdır.


Bu nedenle, söz konusu aksamların her zaman yüksek performans göstermeleri zorunludur. 


TEKNENDE İSTANBUL KARA BAKIMINDA SİZE NASIL AVANTAJLAR SUNAR?


- Teknende.com kritik bakım görevlerini yerine getiren dinamik bir yat bakım yazılımı kullanılır. Bu yazılımlar sayesinde organizasyonu ve verimliliği artırmak için geçmiş verilere erişir ve güvenle saklar.


- Teknenin güvenle çalışmasını sağlamak ve güvenilirliği artırmak için gemi ekipman bilgilerini kaydeder ve bunlara erişerek ve etkili bir bakım programı uygular. Sadece bu sebeple bile İstanbul tekne kara bakımı için Teknende.com'u tercih edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, sistemlerimiz teknenizi tanır ve ustalarımız teknenizin ihtiyacı olan bakım uygulamalarını yerine getirir.


- Teknende, size envarter kaydı sunar. Bu kayıt sayesinde, isterseniz denizin ortasında, isterseniz karade demirlemiş bir halde olun; ihtiyacınız olan tüm ürünleri size ulaştırır.


İSTANBUL TEKNE KARA BAKIMI NASIL YAPILIR?


Hem koruyucu hem de kozmetik amaçlı olarak teknenizin düzenli olarak temizlenmesi, cilalanması ve boyanması aşamalarında sizlere yardımcı olur.


Tekne içi eşyaların temizlenmesi ve onarılması noktasında etkili bir tamir görevi üstlenir. 


Çoğu tekne sahibi, motor yağının değiştirilmesi, bağlantı parçalarının yağlanması ve gövde tabanının boyanması gibi yıllık tekne bakım ve bakım işlerini profesyonellere bırakır. Teknende.com, tüm personeliyle tekne bakımı konusunda uzmanlaşmıştır. Bu nedenle tüm görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirir.


TEKNE BAKIM MALİYETİ NE KADAR?


Bugün satılan neredeyse tüm deniz taşıtlarının nispeten az bakım gerektiren tekneler olduğu, gözardı edilemez bir gerçektir. Teknende, bu maliyetleri düşük tutarak mutlu müşteriler edinmek ister. Bu nedenle, bakım maliyetlerini minimal düzeyde tutarak hem kazanır hem de kazandırır. 


Genel bir kural olarak, teknenizi yıkamak ve motoru yıkamak dışında parmağınızı kaldırmak istemeseniz bile, yıllık tekne bakım maliyetleri nadiren tekne maliyetinin yüzde 10'unu aşar . Ve parçaların değiştirilmesi gerekmediği ilk yıllarda, tekne kara bakım maliyeti genellikle çok daha azdır.


Ortalama tekne bakım maliyetleri, elbette, satın aldığınız teknenin tipine ve boyutuna, ne sıklıkta ve ne kadar sert kullandığınıza bağlı olarak değişecektir.


SORU-CEVAP


İçten takmalı bir tekne için önerilen bakım nedir?


Bu, belirli motor ve tekne teknik sistemine bağlı olarak değişen bir kalemdir. Bu noktada üreticiye danışmak ve özel tavsiyelerine uymak her zaman en iyisidir.


Tekne bakımı ne kadar?


Genel bir kural olarak, tekne sahipleri, yıllık bakım maliyetlerinin teknenin maliyetinin yaklaşık yüzde 10'u veya daha azını oluşturduğunu bilmelidir.


Bakımı yapılan tekne ile bakımı yapılmayan tekne arasında fark var mıdır?


Açık konuşmak gerekirse, birçok fark vardır. Bakımı yapılmış beş yaşındaki bir tekneye karşı yıkanmamış ve bakımı yapılmamış bir tekneye baktığınızda bariz bir fark görebilirsiniz. Daha da kötüsü, bu farklar gözle görülür düzeyde olmayabilir ancak motor sürekli arıza çıkarır, teknik aksamlar bozulur.


En az bakım gerektiren tekne türü hangisidir?


Bu tartışılabilir, ancak modern alüminyum ve fiberglas teknelerin büyük çoğunluğu, yıllar önce inşa edilen teknelerden çok daha az bakım gerektirir. Polietilen tekne bakımı veya çelik tekne bakımı gibi alternatif malzemelerle yapılmış tekneler söz konusu olduğunda, ahşap tekne bakımı çok daha maliyetlidir.2022-03-31 11:29:42
Diğer Blog Yazılarımız
Tertemiz bir tekne için en iyi tekne temizlik malzemeleri
2022-04-17 13:50:46
Göcek Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:43:19
Antalya Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:41:21
Bodrum Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:35:37
İstanbul Tekne Kara Bakımı
2022-03-31 11:29:42
Neden Teak Ağacı?
2022-03-23 12:32:55
Tekne Motoru Çalışmıyor?
2022-03-23 12:31:34
Teknenizi Yaza Hazırlayın
2022-03-19 20:09:28
Acil Yardım