Blog Picture
Tertemiz bir tekne için en iyi tekne temizlik malzemeleri

Tertemiz bir tekne için en iyi tekne temizlik malzemeleri


Her tekne sahibi, deniz aracını temiz tutmanın önemli olduğu konusunda hemfikir olacaktır. Özellikle küçük bir tekneniz varsa her şeyi olabildiğince temiz tutarken mevcut alandan en iyi şekilde yararlanmak istersiniz.


Öte yandan her şeyi temiz tutmanın yanı sıra, teknenizin uygun şekilde dezenfekte edildiğinden emin olmak istersiniz. Bu şekilde, sadece güzel ku sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mikroplardan ve herhangi bir böcek istilasından da kaçınmış olursunuz.


Teknende.com olarak tekne temizliğinde başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz, pazarlık konusu olmayan 8 tekne temizleme malzemesini sıralıyoruz.


1) TEKNE KÜF SÖKÜCÜ


Küf lekesi çıkarıcı, eski ve yeni küf lekelerini kolaylıkla keser. Plastik kauçuk, fiberglas, destekler, vinil, minderler, oluklar, örtüler, üstler, sandalyeler, döşemeler, kanopiler, can yelekleri , harç ve daha fazlası için tamamen güvenlidir. Püskürtülebilir nitelikte olması nedeniyle tekneniz için idealdir.  Dış ve iç kısımdaki inatçı lekeleri çıkarmak için kolayca kullanabilirsiniz. 


2) SİNTİNE TEMİZLEYİCİ KONSANTRESİ


Sintine temizleyici konsantresi yağı, gresi ve yakıtı emülsifiye eden ve çözen güçlü yağ çözücüsü sayesinde piyasadaki en iyi tekne temizlik ürünlerinden biridir. Sintine pompalarınızın düşük performans göstermesini önlemek için sintinenizi temiz, birikinti ve tortudan uzak tutar. Bu tekne temizleyiciyi düzenli olarak kullanmak kötü kokuları ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve otomatik sintine pompanızın ve sintine pompası hortumunuzun kusursuz çalışmasını sağlar. 


Sintine pompalarını doldurduğunuzda bu ürün teknenizi emülsiyon haline getirir ve kokuyu giderir.


3) TEKNE TEMİZLEME BEZİ


Tekneler için özel olarak üretilmiş bezlerin kullanımı kolay, hızlı ve etkilidir. Tek adımda UV koruması sağlarlar ve tekne vinil temizleyici, kanvas temizleyici ve koltuk koruyucu olarak iyi çalışırlar. 


Tekne temizlik bezleri direksiyon simidi, konsol, koltuk ve minderleri temiz tutmak için ideal çözümdür.


4) TEKNE ENZİMATİK TUVALET TANKI


Boat Enzymatic Toilet Tank Digest, doğal olarak oluşan probiyotikler ve bakteriler ile özel olarak tasarlanmış bir formüle sahiptir. Bunlar, tank suyunu tutmak ve toksik olmayan, formaldehit içermeyen ve kostik olmayan bir şekilde işlemek için enzimatik bir tekne temizlik ürünü olarak çalışır. Bu ürün, okyanusları ve denizleri güven içerisinde tutmak için idealdir.


5) TEKNE DENİZ CİLASI


Teknenizin dışını onarır, canlandırır ve korur. Ayrıca Plastik, Metal, Fiberglas Gövde, Pleksiglas, Jel Kaplama ve boyalı tekne yüzeylerine profesyonel, uzun ömürlü, son derece parlak bir etki bırakır. 


Güçlü bir kalıcı silikon ve karnauba mumu karışımı içeren zengin, kremsi bir mum ile üretilmiştir. Bu, hava koşullarına, korozyona ve donuk bir görünüme karşı koruma sağlar. Donuk görüntü teknenin tuzlu suya, deniz birikimine, pasa, güneşe ve diğer elementlere maruz kalmasından sonra ortaya çıkar. 


Emülsiyon cilasını teknenizin yüzeyine püskürtün ve 15 dakika bekletin ve ardından temiz bir mikrofiber havluyla parlatın.6) TEKNE HİBRİT SERAMİK SPREY


Hidrofobik cilalı son kat sprey, cilaların taze görünmesini sağlayan Si02 seramik teknolojisini içerir. Kire dayanıklı ve suyu iten bir ayna parlaklığı sağlar. Aynı zamanda, teknenizdeki cila yüzeylerini korumayı mükemmel hale getiren harika bir ön cam su itici görevi görür. 


Bu ürünün kaymaz güvertelerde kullanılmasını önermiyoruz çünkü dolgu macunu, kaymayı önleyen bir yapıya sahiptir.


Hibrit seramik sprey  tekne bakım setinizde mutlaka bulunması gereken bir maddedir.


7) TEKNE GÖVDE TEMİZLEYİCİ


Gövde temizleyici, teknedeki birikmiş yağı, kiri, tortuyu ve yosunları temizler. Tek yapmanız gereken bir sünger veya püskürtücü kullanmaktır. 


Ürünü püskürttükten sonra 2 dakika bekletin ve ardından yakıt, gaz, su hattı, egzoz, balık kanı benzeri yeni ve eski lekeleri çıkarmak için durulayın.


Bu fiberglas tekne temizleyici aynı zamanda jelkot, alüminyum gövde, metal ve boyalı yüzeyler için güvenlidir. 


8) TEKNE YAĞ SÖKÜCÜ


Jelkot, fiberglas, paslanmaz çelik, krom, boyalı yüzeyleri vb. etkin bir şekilde temizlemesi ve yağdan arındırması nedeniyle tekne yağ sökücü en iyi tekne temizleme ürünlerinden biridir. Gres, pas ve yağ lekelerini hızlı ve verimli bir şekilde çözer.


Teknende.com tekne temizliği işlemlerinizi hızlı ve etkili bir şekilde yerine getirmektedir. Bilgi almak ve hizmet talep etmek için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

2022-04-17 13:50:46
Diğer Blog Yazılarımız
Tertemiz bir tekne için en iyi tekne temizlik malzemeleri
2022-04-17 13:50:46
Göcek Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:43:19
Antalya Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:41:21
Bodrum Tekne Kara Bakımı
2022-04-04 02:35:37
İstanbul Tekne Kara Bakımı
2022-03-31 11:29:42
Neden Teak Ağacı?
2022-03-23 12:32:55
Tekne Motoru Çalışmıyor?
2022-03-23 12:31:34
Teknenizi Yaza Hazırlayın
2022-03-19 20:09:28
Acil Yardım